SEO Neden Önemlidir?

SEO Neden Önemlidir?

SEO, bir web sitesine veya çevrimiçi bir mağazaya organik trafik ve sıralama getirir. Sürekli Google algoritması değişiklikleri (yukarıdaki bağlantıda okumuş olmanız gerektiği gibi), işletmelerin sayfa yetkilerini baskın tutmalarını daha da zorlaştırıyor. Böyle bir senaryoda, SEO daha iyi site sıralamaları için diğer tüm taktiklere göre önceliklidir.

Web sitenizin içeriği, hizmetleriniz ve anahtar kelimelerinizle uyumluysa ve en önemlisi kullanıcı dostuysa, istenen sonuçları göstermesi minimum 6 ila 8 ay sürer. O zamana kadar web siteniz Google arama sonuçlarında bile görünmeyecek. Markalar, sitelerine daha fazla trafik çekmek için daha yüksek bir sayfa yetkisi elde etmek için arama motorlarında kendilerini tanıtmak için blogları ve makaleleri kullanır. SEO kullanarak, satışlarını da artırma olasılıkları daha yüksektir. Bir işletmenin hizmetleri Google’ın ilk sayfalarından birinde olduğunda, sitelerine daha iyi trafik alma eğilimindedir ve bu da satışlarını artırır.

1. İçerik
Arama motoru pazarlaması, düzenli olarak iyi içerik üretimine büyük ölçüde bağlıdır. Bu açıdan içerik, genellikle bilgi sağlayarak veya bir soruyu yanıtlayarak bir ihtiyacı karşılamalıdır. Günün sonunda, içeriğin metin, ses veya video biçiminde görünüp görünmediğine bakılmaksızın, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için yararlı olması gerekir.

2. Anahtar Kelimeler
Anahtar kelimeler, bir arama sorgusunun temeli olan bir içerik parçasının konusuna veya konusuna atıfta bulunur. Anahtar kelime araştırması ve seçimi, içerik üretimine yakından bağlıdır ve SEO pazarlama çabalarının temelidir. Arama motoru pazarlamasını en üst düzeye çıkarmak için kuruluşlar, hem arama sıklığı hem de rekabet gücü açısından uygun anahtar kelimeleri seçmelidir.

Sıklık açısından bakıldığında, kuruluşlar, kullanıcıların belirli terimleri ne sıklıkla aradığını değerlendirmek için bir anahtar kelime araştırma aracından yararlanmalıdır. Belirli bir anahtar kelime, işletme ürünleri veya hizmetleriyle oldukça alakalı olsa bile, hiç kimse onu aramıyorsa, etkili bir araç olması pek olası değildir. Sonuç olarak, popüler bir anahtar kelime seçmek SEO pazarlaması için çok önemlidir.

Bununla birlikte, popüler anahtar kelimeler için rekabeti değerlendirmek de çok önemlidir. Halihazırda bir anahtar kelime kullanan başka birçok şirket varsa – özellikle yüksek derecede çevrimiçi çekime sahip köklü kuruluşlar – en iyi arama sonuçlarına girmek zor olabilir. Ortam bu kadar kalabalık olduğunda, daha az rekabete sahip alakalı anahtar kelimeleri değerlendirmek iyi bir fikir olabilir.

3. HTML
Belirli HTML öğelerinin optimizasyonu, bir web sitesinin veya sayfanın arama sıralamalarını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bu anlamda, HTML sayfalarının etiketlenme, tanımlanma ve etiketlenme şekli, arama motorlarına bir kalite düzeyini gösterir. HTML öğelerini temizlemek ve sürdürmek için zaman ayırmanın dijital pazarlama çabaları üzerinde büyük etkisi olabilir.

HTML öğeleri pazarlama seo açısından; başlık etiketi, meta açıklama, URL, alternatif metin devreye girme eğilimindedir.

4. Mimarlık
Bir web sitesinin veya sayfanın mimarisi, sayfa içi SEO’nun bir diğer önemli yönüdür. Bir son kullanıcı genellikle bir sayfayı mimarisini incelemek için ziyaret etmese de, bu sahne arkası unsurları SEO pazarlaması üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir.

Seo avantajları için optimize ederken; Site haitası, yükleme hızı, mobil dost, web sitesi güvenliği gibi mimari öğeler önemlidir.

Site Dışı SEO’nun Unsurları Nelerdir?
Kuruluşlar, sayfa içi SEO konusunda geniş bir kontrol derecesine sahipken, sayfa dışı SEO için biraz farklı olabilir. Daha geniş bir düzeyde, sayfa dışı SEO, web sitelerinin ve web sayfalarının itibarı ve popülaritesi ile ilgilidir. Örneğin, bir siteye veya sayfaya yapılan harici referanslar – genellikle “geri bağlantılar” olarak adlandırılır – pazarlama SEO’sunun etkisini en üst düzeye çıkarmak için hayati önem taşır.

1. Bağlantılar
Bir bağlantının kalitesi genellikle belirli bir siteye veya sayfaya verilen bağlantıların toplam miktarından daha önemlidir. Sonuç olarak, pazarlamacılar sağlam bir bağlantı profili oluşturmanın zaman aldığını hatırlamalıdır. Arama motorları çok az değer katan veya hiç değer katmayan spam içerikli bağlantıların değerini düşürme eğiliminde olduğundan, bu alanda kısayol yoktur. Ayrıca, dahili bağlantılar bir web sitesinin düzenini düzenlemeye yardımcı olur ve SEO pazarlama çabalarını iyileştirebilir.